Members BK

Księga Gości

Ku przesrodze

Polecane Linki

Insygnia BK

Odwiedziło nas już:
  • w tym miesiącu: 2200
  • ogółem: 599882

Klub motocyklowy stróżów prawa wspiera leczenie Kuby, KMP Chełm, 2021-06-16, https://chelm.policja.gov.pl


Klub motocyklowy stróżów prawa wspiera leczenie Kuby
Zlot motocyklistów służb mundurowych zrzeszonych w klubie Blue Kinghts Poland I już po raz szósty gościł na terenie powiatu chełmskiego. Stałym punktem tego spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie 17-letniego Kuby. Licytowane były przeróżne przedmioty, a całość zebranej kwoty zostanie przeznaczona na ten szczytny cel.
Wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych klub motocyklowy stróżów prawa Blue
Kinghts Poland I zrzesza w swoich szeregach funkcjonariuszy służb mundurowych.
Dla klubu szczególnie ważne jest bezpieczeństwo na drodze, wzajemna pomoc,
promowanie bezpiecznej jazdy motocyklem, a także czerpanie z niej przyjemności.
Klub na całym świecie wspomaga pomocą rzeczową i finansową chore dzieci, dając
im w ten sposób w miarę możliwości szansę na dłuższe i szczęśliwsze życie.
Podopiecznym Niebieskich Rycerzy jest niepełnosprawny Kuba, który w 2012 roku
został potrącony przez samochód, którego kierowca był nietrzeźwy. Klub poprzez
akcje charytatywne wspiera finansowo rehabilitację chłopca.
W weekend kilkadziesiąt osób zrzeszonych w klubie przyjechało na teren powiatu chełmskiego w ramach VI edycji imprezy pod nazwą „Dziki Wschód Party”. W trakcie zlotu policjanci, jak też funkcjonariusze innych formacji mundurowych zorganizowali aukcję, podczas której licytowane były przeróżne przedmioty. Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone zostaną w całości na ten szczytny cel.
komisarz Ewa Czyż

KMP CHEŁM
https://chelm.policja.gov.pl/lch/informacje/aktualnosci/115437,Klub-motocyklowy-strozow-prawa-wspiera-leczenie-Kuby.html

 


Pobierz plik

http://csp.edu.pl " Wzór godny naśladowania"

 

Troska o bezpieczeństwo i ratowanie ludzkiego życia to bez wątpienia jeden z priorytetów każdego policjanta. Taką postawą wykazał się również funkcjonariusz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, sierż. szt. Artur Szlawski, który w czasie wolnym od służby bez wahania przyłączył się do akcji ratowniczej podczas tragicznego zdarzenia drogowego w miejscowości Mierzęcice.

16 kwietnia br., ok. godz. 7.00, Asystent Wydziału Dowodzenia Centrum Szkolenia Policji w Legionowie sierż. szt. Artur Szlawski w czasie wolnym od służby jechał trasą S1. W miejscowości Mierzęcice zauważył, że doszło tam do tragicznego zdarzenia drogowego, w związku z czym natychmiast zatrzymał pojazd w bezpiecznym miejscu i przyłączył się do akcji ratowniczej. Na miejscu okazało się, że w wypadku, w którym uczestniczyły dwa pojazdy ciężarowe oraz trzy samochody osobowe, dwie osoby poniosły śmierć. Poza ofiarami śmiertelnymi, w zdarzeniu ucierpiało jeszcze sześć osób, z których trzy zostały ciężko ranne.
Funkcjonariusz CSP, wraz ze strażakami z Zespołu Ochotniczej Straży Pożarnej, niezwłocznie powiadomił służby ratownicze, a następnie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Po przybyciu wykwalifikowanych służb medycznych sierż. szt. Artur Szlawski podjął czynności polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa miejsca zdarzenia, które miały na celu utrzymanie drożności przejazdu dla służb ratowniczych.  
Zdecydowana postawa sierż. szt. Artura Szlawskiego zasługuje na szacunek i uznanie. Jest to również kolejny dowód na to, że prawdziwy policjant pełni służbę przez całą dobę, a ludzkie zdrowie i życie to dla niego najwyższe wartości, o które należy dbać w każdych okolicznościach.

 

Źródło: KPP w Będzinie


Pobierz plik

Radio Gdańsk z dnia 07 lipca 2019 - Niebiescy Rycerze przybywają na pomoc Kubie. Jednym z nich jest naczelnik sopockiej drogówki.

  Radio Gdańsk z dnia 07 lipca 2019 - Niebiescy Rycerze przybywają na pomoc Kubie. Jednym z nich jest naczelnik sopockiej drogówki.

Na pomoc poszkodowanemu w wypadku Kubie przybywają Blue Knights, czyli Niebiescy Rycerze. To prawdziwi stróże prawa na motocyklach. Ich stowarzyszenie działa w Polsce od lat 90. Należy do nich Dariusz Bzymek, naczelnik drogówki z sopockiej komendy, który tłumaczy, w jaki sposób niosą wsparcie

Kubę w 2012 roku potrącił nietrzeźwy kierowca. Chłopiec miał wtedy 9 lat. Przez 5 miesięcy był w śpiączce, a jego stan określano jako ciężki. W wyniku wypadku doszło do niedotlenienia mózgu. W pomoc Kubie i jego rodzinie zaangażowali się członkowie Blue Knight Poland I. Wspierają oni nie tylko finansowo rehabilitację Kuby, ale także jego rozwój emocjonalny. Kuba wielokrotnie był gościem ich zlotów motocyklowych, jeździł motocyklem i zakładał policyjny mundur.

Z MOTOCYKLISTAMI DO PAPIEŻA

- Został potrącony przed samym domem, na przejściu dla pieszych. Jego stan był bardzo ciężki. Teraz, dzięki rehabilitacji, w którą wkład ma nasz klub, jego stan się poprawia, nawet ostatnio jeździł na trzykołowym rowerze. Jest synem jednego ze stróży prawa. Jego ojciec pracuje w straży granicznej. Rokrocznie w czasie zlotu, który odbywa się pod koniec czerwca w rejonie Chełma Lubelskiego, zbierane są pieniądze. Sprzedawane są różnego rodzaju gadżety, który udaje nam się pozyskać od instytucji i firm. Pieniądze zebrane w czasie licytacji, przekazywane są na pomoc Kubie. W tym roku udało się nam uzbierać rekordową kwotę pond 8 tys. zł – mówi Dariusz Bzymek.
Dzięki pieniądzom ze zbiórek Kuba zaopatrzył się m.in. w specjalistyczny wózek. Mógł dzięki niemu wjechać do samolotu i polecieć na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

MOGĄ NOSIĆ BROŃ I ARESZTOWAĆ

Klub motocyklowy Blue Knights narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1974 roku. Aktualnie zrzesza ponad 20 tysięcy członków z 29 krajów. Dla klubu szczególnie ważne jest bezpieczeństwo na drodze, wzajemna pomoc, promowanie bezpiecznej jazdy i czerpanie radości z poruszania się motocyklem. Niebiescy rycerze na całym świecie wspomagają pomocą rzeczową i finansową dzieci.

- Blue Knights przywędrował o Polski w latach 90. XX w. Formalna data zawiązania klubu to rok 1997. Niedawno obchodziliśmy 20-lecie istnienia oddziału Blue Knights Poland I. Klub zrzesza funkcjonariuszy mogących nosić broń i aresztować ludzi. Są to stróże prawa w szerokim tego słowa znaczeniu, czyli: policjanci, strażnicy graniczni, służba więzienna, żandarmeria wojskowa. Obecnie w Polsce jest 11 oddziałów klubu, zrzeszających ok. 300 osób. Na całym świecie istnieje ok 635 oddziałów - mówi Dariusz Bzymek.

RIDE WITH PRIDE - JEDŹ DUMNIE

Niebieskich Rycerzy można rozpoznać dzięki charakterystycznym jasnobłękitnym kamizelkom, które zakładają przed jazdą. Na plecach noszą znak rycerza na koniu, który zamiast tylnych nóg ma motocyklowe koła. Zapewniają, że na drodze, i poza nią, zawsze można liczyć na ich pomoc. Spotykają się kilka razy w roku. Ich dewizą jest "Ride with Pride - Jedź Dumnie". W życiu i codziennej służbie kierują się też mottem "Służ Dumnie i Żyj Dumnie".

 

Kubie można pomóc, wpłacając pieniądze na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 19190 Łukasiewicz Jakub - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekazując 1 proc. podatku w formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904
W rubryce "Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1 proc." podaj: 19190 Łukasiewicz Jakub

 

Piotr Puchalski
Napisz do autora: p.puchalski@radiogdansk.pl


Pobierz plik

Błękitni Rycerze dla Kuby i Alicji - Nowy Tydzień z dn. 19 czerwiec 2019

(15 czerwca) Motocykliści z całej Polski przyjechali do Zajazdu „Trzy Dęby” w Janowie koło Chełma, aby pomóc Kubie i Alicji Łukasiewicz. Dzięki urządzonej aukcji uzbierali dla nich ponad 8 tys. zł.

Kuba, gdy miał 9 lat, został potrącony przez samochód. Po wypadku kilka miesięcy przeleżał w śpiączce. Chłopiec doznał urazu czaszkowo-mózgowego. Doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu. Później na świat przyszła jego siostrzyczka Alicja, która urodziła się z nieuleczalną chorobą genetyczną. Ich rehabilitacja i leczenie jest bardzo kosztowne. Dlatego Blue Knights Poland wziął ich pod swoje skrzydła i postanowił pomóc. Grupa jest międzynarodowym klubem motocyklowym stróżów prawa. W swoich szeregach zrzesza: policjantów, funkcjonariuszy służby więziennej i straży granicznej, sędziów oraz prokuratorów. Zapaleńcy co roku zjeżdżają do „Trzech Dębów” na Dziki Wschód Party. W tym roku motocykliści wylicytowali dla Kuby i Alicji przedmioty za ponad 8 tys. zł.(sr)

Kubie i Alicji można pomóc:

Wpłacając na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 19190 Łukasiewicz Jakub i Alicja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekazując 1% podatku
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj: 19190 Łukasiewicz Jakub

 


Policja Pomorska - "Sopocki policjant razem z innymi członkami klubu motocyklowego Niebiescy Rycerze wspiera niepełnosprawnego Kubę"

Data publikacji 28.06.2019

"Sopocki policjant razem z innymi członkami klubu motocyklowego Niebiescy Rycerze wspiera niepełnosprawnego Kubę"

Niebiescy Rycerze - Blue Knights® - to klub motocyklowy, który zrzesza stróżów prawa na całym świecie. Blue Knights Poland I to jeden z polskich oddziałów klubu do którego należy naczelnik drogówki z sopockiej komendy asp. szt. Dariusz Bzymek oraz policjanci i przedstawiciele innych służb mundurowych w Polsce. Wszyscy oni wspólnie z rodzinami i przyjaciółmi od 2014 roku pomagają niepełnosprawnemu Kubie.

Blue Knights® narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1974 roku. Aktualnie klub zrzesza ponad 20 tysięcy członków z 29 krajów. Dla klubu szczególnie ważne jest bezpieczeństwo na drodze, wzajemna pomoc, promowanie bezpiecznej jazdy czy czerpanie radości z jazdy motocyklem. Klub na całym świecie wspomaga pomocą rzeczową i finansową dzieci, dając im w ten sposób w miarę możliwości szanse na dłuższe i szczęśliwe życie. W Polsce członkowie klubu mieszkają i służą w różnych częściach kraju. Niebieskim Rycerzem jest Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie asp. szt. Dariusz Bzymek. To on wspólnie z niebieskimi rycerzami z Gdańska, Gdyni i innych części Polski zrzeszonych w oddziale Blue Knight Poland I od 2014 roku pomagają niepełnosprawnemu Kubie.

Kubę w 2012 roku potrącił nietrzeźwy kierowca. Miał wtedy 9 lat. Przez 5 miesięcy był w śpiączce, a jego stan określano jako ciężki. W wyniku zdarzenia doszło też do ciężkiego niedotlenienia mózgu. W pomoc Kubie i jego rodzinie zaangażowali się członkowie Blue Knight Poland I. Wspierają oni nie tylko finansowo rehabilitację Kuby, ale także jego rozwój emocjonalny. Kuba wielokrotnie był gościem ich zlotów motocyklowych, jeździł motocyklem i zakładał policyjny mundur.

W czerwcu 2019 roku w Janowie koło Chełma członkowie Blue Knights Poland I zorganizowali po raz kolejny (V edycja) imprezę ,,Dziki Wschód Party", na której gościli kolegów z Doctor Riders, Blue Knights Poland II, III i V, Blue Knights Germany 34, Wojskowego Klubu Motocyklowego oraz Motocyklowego Klubu Służb Mundurowych. Stałym punktem imprezy była zbiórka pieniędzy na leczenie Kuby. Dzięki wsparciu wielu darczyńców, którzy przekazali fanty na licytację, zgromadzono rekordową kwotę pieniędzy. Członkowie Blue Knights Poland I przekazali je osobiście Kubie i jego rodzinie w trakcie trwania imprezy.

Niebiescy rycerze spotykają się kilka razy w roku. Ich dewizą jest "Ride With Pride" - Jedź Dumnie. W życiu i codziennej służbie kierują się też mottem „Służ Dumnie i Żyj Dumnie"

 

 


Pobierz plik

motowolski.pl
olekmotocykle.pl
redblack.media
Motocykl - Blue Knights Poland I

śląskie fibroscan  biopsja wątroby, fibroscan  marskość wątroby, fibroscan