Members BK

Księga Gości

Ku przesrodze

Polecane Linki

Insygnia BK

Odwiedziło nas już:
  • w tym miesiącu: 689
  • ogółem: 687956

II Światowy Turniej Drużyn Policyjnych w piłce nożne, Policja.pl / 07.12.2021

W dniach 3-5 grudnia na Wyspach Kanaryjskich na Teneryfie odbył się II Światowy Turniej Drużyn Policyjnych w piłce nożnej siedmioosobowej. Reprezentacja polskiej Policji pokazała się z jak najlepszej strony, sięgając po najwyższe trofeum.

Turniej na Wyspach Kanaryjskich to jedna z największych imprez na świecie rozgrywana na sztucznej nawierzchni. W tym roku wzięły w nim udział reprezentacje m.in. z Włoch, Hiszpanii, Katalonii, Szwajcarii, Słowenii, Ukrainy, Rumunii i inni.

2 grudnia 2021 roku w samym sercu miejscowości Adeje odbyła się gala inauguracyjna rozgrywek. Uroczystości towarzyszył przemarsz poszczególnych drużyn z flagami narodowymi i odegraniem hymnów państwowych.

Mecze grupowe rozegrane były każdy z każdym po 20 minut, rozpoczęły się w piątkowy poranek 3 grudnia br. Pierwszy mecz turnieju reprezentacja polskiej Policji rozpoczęła z drużyną Włoch. Od pierwszych minut widać było presję, jaka ciążyła na naszych graczach. Jednakże doskonałe przygotowanie wszystkich zawodników pozwoliło rozstrzygnąć spotkanie na naszą korzyść. Drugi mecz był starciem reprezentantów naszej Policji z Hiszpanią Alicante i również w tym meczu nasi zawodnicy pokazali charakter i wygrali to spotkanie. Ostatni mecz grupowy pomiędzy naszą reprezentacją, a drużyną gospodarzy Santa Cruz Tenerife był przepustką do rundy finałowej i tak jak w poprzednich meczach nasza drużyna zwyciężyła po trudnym boju.

W ćwierćfinale los skojarzył naszą drużynę z drużyną Hiszpanii. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty był bardzo zacięty. Szybko strzelona bramka pozwoliła na nadawanie tempa gry przez Polaków i wyprowadzenie skutecznych kontrataków. W efekcie mecz zakończył się zwycięstwem 2:0.

Półfinałowe spotkanie rozegrano pomiędzy reprezentacją polskiej Policji, a Policia Benito Włochy. Każdy błąd na tym etapie rozgrywek mógł oznaczać wyeliminowanie drużyny z rozgrywek, dlatego do spotkania z groźnym rywalem nasi zawodnicy podeszli z ogromną koncentracją. Mecz po ciężkiej zaciętej walce ułożył się po myśli szkoleniowca reprezentacji polskiej Policji Andrzeja Kuczyńskiego i w ostatnich minutach meczu po pięknym strzale sierż. szt. Macieja Watkowskiego zwyciężyliśmy 1:0. Zwycięstwo 1:0 zapewniło awans do wymarzonego finału.

W ostatnim meczu finałowym nasza reprezentacja zmierzyła się z grupowym rywalem Policia Hiszpania Alicante. Przeciwnicy od pierwszej minuty pokazali ogromną wolę walki i po niespełna 30 minutach meczu wygrywali 2:0. Wtedy selekcjoner reprezentacji polskiej Policji Andrzej Kuczyński dokonał kilku zmian, co sprawiło, że nasi zawodnicy po bardzo ciężkim wyrównanym meczu zwyciężyli 4:3 zostając mistrzami świata. Niesamowita gra naszych zawodników w tym turnieju zaowocowała niebywałym sukcesem.

Zwieńczeniem spektakularnych osiągnięć naszych zawodników była gala zamykająca rozgrywki. Oprócz oficjalnego wręczenia Pucharu Świata dla naszej reprezentacji, nagrody indywidualne otrzymali:

  • Najlepszy bramkarz: sierż. Daniel Malina CPK BOA KGP;
  • Najlepszy strzelec: sierż. szt. Maciej Watkowski KWP Radom;
  • Najlepszy zawodnik: sierż. Michał Chrabąszcz KWP Katowice.

Dziękujemy wszystkim osobom, które kibicowały naszej drużynie, a także Komendzie Głównej Policji, Stołecznej Grupie Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, Zarządowi Głównemu Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów, Zarządu Wojewódzkiemu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w KGP, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz Stowarzyszeniu Weteranów Działań Poza Granicami RP za wsparcie wyjazdu naszej policyjnej drużynie na MŚ na Teneryfie.

Skład zwycięskiej drużyny reprezentacji polskiej Policji:

  • Andrzej Kuczyński – selekcjoner (BKS KGP);
  • sierż. szt. Artur Szlawski – asystent (CSP Legionowo);
  • kom. Piotr Świstak (BKS KGP);
  • sierż. szt. Piotr Pacholski (kapitan KWP Katowice);
  • sierż. Daniel Malina (CPKP BOA);
  • st. sierż. Daniel Prokopczyk (KWP Radom);
  • sierż. szt. Maciej Watkowski ( KWP Radom);
  • sierż. szt. Kamil Rupacz (KWP Radom);
  • sierż. Michał Chrabąszcz (KWP Katowice);
  • st. sierż. Mateusz Orzechowski ( KWP Kraków);
  • post. Łukasz Krakowczyk (KWP Katowice).

Pobierz plik

Zlot w Puławach - Gazeta Policyjna, Numer 10 październik 2021 r.

 

Gazeta Policyjna, Numer 10 (październik 2021 r.)

 

Motocykliści w niebieskich kamizelkach wszędzie, gdzie się pojawią, promują rozwijanie motocyklizmu i bezpieczną jazdę motocyklem. Propagują również braterski duch między funkcjonariuszami a społeczeństwem. Nie inaczej było w Puławach, gdzie pierwszym działaniem zapoznającym motocyklistów w niebieskich kamizelkach z mieszkańcami ziemi puławskiej było zaprezentowanie motocykli na Placu Chopina. Każdy chętny mógł obejrzeć piękne maszyny, porozmawiać z ich jeźdźcami i usłyszeć o etosie Błękitnych Rycerzy. Po oficjalnym rozpoczęciu zlotu motocyklowego kolumna ponad 60 motocykli przejechała ulicami Puław, przemieszczając się do Kazimierza Dolnego, gdzie był kolejny postój. Tam motocykle zatrzymały się w sercu miasta, na brukowanym rynku, czym wzbudziły żywe zainteresowanie turystów. Motocykliści zwiedzili zamek, basztę i Górę Trzech Krzyży. Przed wyruszeniem w stronę zamku w Janowcu chętni mogli kupić pamiątki i tradycyjnego koguta z drożdżowego ciasta. Organizatorzy planowali przeprawę przez Wisłę promem „Janowiec”, lecz stan wody był zbyt wysoki i trzeba było wybrać wariant B. By dojechać do szesnastowiecznego zamku w Janowcu, należało wrócić do Puław, przekroczyć rzekę To zamek w Janowcu został wybrany jako sceneria pasowania kolejnego członka Błękitnych Rycerzy. Wojtek, Prezydent BK Poland I, wziął miecz i położył go na ramieniu klęczącego Rafała, przekazując mu słowa roty: „Prawość i wierność rycerza niech będą słowami przymierza. (…) Dziś na rycerza przyjmujemy cię, od teraz masz prawo Błękitnym Rycerzem się zwać (…)”.

– Jesteśmy Błękitnymi Rycerzami, dlatego kontynuujemy tradycję pasowania, która jest gdzieś głęboko w naszych sercach – przemawiał Prezydent BK PL I. Nie był to koniec tego wyjątkowego dnia. Każdy z chapterów Blue Knights na całym świecie działa charytatywne. Podopiecznym BK Poland I jest niepełnosprawny Kuba, który w 2012 r. został potrącony przez samochód prowadzony przez nietrzeźwego kierowcę. Rycerze wspierają finansowo Kubę poprzez akcje charytatywne organizowane właśnie na takich zlotach. Podczas zakończenia sezonu motocyklowego w Puławach uzbierano 11 tys. zł.

– Cieszę się, że udało się zorganizować zlot w Puławach. Od 2019 r. starałem się doprowadzić do tego spotkania, ale sytuacja pandemiczna w kraju była zmienna i termin kilka razy przekładaliśmy, niektóre zamierzenia trzeba było ustalić na nowo – uzupełnia Artur „Arczi”, organizator zlotu BK PL I. – Czasami ma się wrażenie, że niektóre rzeczy można było zrobić lepiej, ale otrzymałem wiele pozytywnych opinii o wyjątkowości wrześniowego spotkania. Wszyscy czuli się bardzo rodzinnie, może to wpływ przeciągających się ograniczeń związanych z koronawirusem, a może to właśnie była siła braterstwa, które jest naszym najistotniejszym założeniem.

DLACZEGO NIE?

Są inne kluby motocyklowe zrzeszające policjantów – mówi „Marszałek”, od sześciu lat w BK Poland IV

– jednak ten odpowiada mi najbardziej z powodu, jak jeździ, gdzie jeździ i jak jest zorganizowany, ale podstawowy argument to przyjaźń międzynarodowa. Błękitni Rycerze to rodzinne bractwo założone 45 lat temu z takim zamysłem, by funkcjonariusze i ich rodziny mogli spotykać się na imprezach, zlotach i różnych przejażdżkach motocyklowych, aby wspierali się i pomagali sobie wzajemnie, niezależnie od tego, w jakiej części świata się znajdą, mając poczucie wspólnych wartości. Od 24 lat wartości te są kultywowane również w Polsce.

– Motocyklem jeżdżę od 1999 r., a w klubie jestem od 2008 r., gdy kolega opowiedział mi o fajnych ludziach kochających motocykle – wspomina Wojtek, Prezydent Blue Knights Poland I, policjant z KMP we Wrocławiu. – Obecnie już dwie kadencje jestem prezydentem klubu. Staram się promować klub, zwiększać liczbę członków i zacieśniać więzi rodzinne. Pasowany na rycerza Rafał z Gdańska wcześniej uczestniczył w wielu zlotach BK i zawsze czuł się jak wśród przyjaciół.

– Niektórych członków znam od 20 lat. Jeździliśmy razem na zloty różnych klubów motocyklowych, ale formuła BK najbardziej mi odpowiadała – zaznacza Rafał. – Mamy wspólny język ze względu na charakter naszej pracy. Do klubu mogą należeć również osoby niespełniające wymogu noszenia broni i kajdanek. To członkowie honorowi, tzw. sympatycy, którzy mogą stanowić jedynie 10 proc. stanu osobowego klubu.

– Jadąc motocyklem, spotkałem kolegę, który należał do Blue Knights Poland I, okazało się, że mieliśmy wiele wspólnego – przypomina sobie „Motowojtek”, okulista z Kłodzka. – Za jego namową pojechałem na zlot do Raciborza i spodobało mi się, mimo że nie noszę munduru. Już 12 lat jeżdżę w błękitnej kamizelce.

– Warto należeć do BK PL I z powodu ludzi. Wielu ma duże doświadczenie i dzieli się nim z kolegami z klubu

– dodaje „Arczi”, policjant z CSP w Legionowie. – Tu każdy może liczyć na innych, tak służbowo, jak i prywatnie. Prezydent Wojtek zapytany, co by powiedział, by zachęcić do wstąpienia do bractwa, mówi szybko: mostem, którego historia sięga 1934 r., i dotrzeć do Janowca. Kompleks złożony z zamku, dworu z Moniak, stodoły, spichlerza i lamusa zachwycił uczestników zlotu BK PL I. Wartością dodaną było odbywające się w tym samym czasie spotkanie rekonstruktorów przybliżających codzienne życie XVII-wiecznych żołnierzy. Myślę, że krótko mógłbym podsumować to dwoma słowami „Dlaczego nie?”.

RIDE WITH PRIDE

Błękitnych Rycerzy można spotkać na całym świecie, mają swoje oddziały również w wielu miejscach w Polsce. Kluby skupiają ludzi, którzy mają obowiązek strzec przestrzegania prawa wśród społeczeństwa. Najczęściej są to funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, CBŚP, ABW – czyli ci, którzy noszą broń i kajdanki, i mogą ich użyć dla ochrony innych ludzi. Naturalnie muszą też być motocyklistami, co ich łączy silniejszymi więzami, dużo mocniejszymi niż noszone przy pasach środki przymusu. Pełna nazwa brzmi: Blue Knights International Law Enforcement Motorcycle Club, Inc. W polskim tłumaczeniu: Międzynarodowy Motocyklowy Klub Stróżów Prawa Blue Knights. W polskiej wersji językowej dopuszczalne jest także używanie nazwy Błękitni Rycerze. Historia Blue Knights sięga 1974 r., gdy w USA powstała idea założenia klubu dla ludzi, którzy będąc policjantami, pilnują przestrzegania prawa na drogach. Założycielem był Ed Gallant (Edek), oficer policji w Bangor w stanie Maine. Najpierw klub funkcjonował na terenie USA, następnie kolejne oddziały powstały w Kanadzie. Informacja o klubie obiegła świat i do Błękitnych Rycerzy dołączali koledzy z Australii, Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Irlandii, Luksemburga, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, i z Polski. Aktualnie klub zrzesza ponad 24 tys. członków na terenie 28 krajów w 600 oddziałach. Członkowie klubu mawiają, że „nagrodą jest radość przebywania wśród innych ludzi przestrzegających praworządności, równocześnie kochających motocykle. Być wśród przyjaciół, niezależnie od kraju ich zamieszkania, i otrzymywać pozdrowienia od jeszcze niespotykanych ludzi. Nie ma obcych wśród Błękitnych Rycerzy, są tylko nie spotkani koledzy”. Członkowie Blue Knights starają się żyć godnie i uczciwie, szczycąc się hasłem „Ride with pride”, tłum.: „Jedź z dumą”. Celami zrzeszenia są: zapewnienie wzajemnej pomocy, promowanie i rozwijanie sportu motocyklowego oraz bezpiecznej jazdy motocyklem, służba w interesie właścicieli i użytkowników motocykli, promowanie przykładem bezpiecznej jazdy i czerpanie radości z jazdy motocyklem, pielęgnowanie ducha braterstwa między stróżami prawa a społeczeństwem. Klub na całym świecie wspomaga pomocą finansową dzieci, szczególnie chore na raka i choroby serca, dając im w ten sposób, w miarę możliwości, szansę na dłuższe i szczęśliwe życie. Członkowie klubu, tzw. membersi, noszą charakterystyczne błękitne kamizelki. Obszycia na plecach składają się z dwóch rockerów i tarczy z logo. Górny rocker zawiera międzynarodową nazwę Blue Knights. W środku znajduje się międzynarodowe logo klubu. Dolny rocker informuje o oddziale, do którego należy member. Obszycia na przodzie kamizelki składają się z międzynarodowego logo Blue Knights, które może nosić wyłącznie pełnoprawny członek, oraz indywidualnego logo konkretnego oddziału, które jest zatwierdzane przez międzynarodowe władze klubu. Żony membersów to Knights Lady. Ich obszycie na plecach to dwa rockery i godło. Umiejscowione pośrodku godło prezentuje damę w różowej sukni na koniu. W Polsce pierwszy oddział klubu Blue Knights powstał dzięki Markowi Ołonkowskiemu – w 1997 r. klub Blue Knights Polska I dostał zgodę i został oficjalnie zarejestrowany. Od 1997 r. liczą się więc oficjalne (sygnowane nazwą Polska I) zloty międzynarodowe. W dniach 15–17 lipca 1997 r. odbył się pierwszy oficjalny międzynarodowy zlot w miejscowości Krzywaniec. W latach następnych powstawały nowe chaptery na terenie Polski. Obecnie jest 11 oficjalnie zarejestrowanych oddziałów Blue Knights Poland. Informacje o każdym z nich można znaleźć w internecie.

Krzysztof Chrzanowski
kom. Agnieszka Kacprzak
zdjęcia Jacek Herok


 

https://gazeta.policja.pl/997/aktualne-wydanie


Pobierz plik

Klub motocyklowy stróżów prawa wspiera leczenie Kuby, KMP Chełm, 2021-06-16, https://chelm.policja.gov.pl


Klub motocyklowy stróżów prawa wspiera leczenie Kuby
Zlot motocyklistów służb mundurowych zrzeszonych w klubie Blue Kinghts Poland I już po raz szósty gościł na terenie powiatu chełmskiego. Stałym punktem tego spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie 17-letniego Kuby. Licytowane były przeróżne przedmioty, a całość zebranej kwoty zostanie przeznaczona na ten szczytny cel.
Wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych klub motocyklowy stróżów prawa Blue
Kinghts Poland I zrzesza w swoich szeregach funkcjonariuszy służb mundurowych.
Dla klubu szczególnie ważne jest bezpieczeństwo na drodze, wzajemna pomoc,
promowanie bezpiecznej jazdy motocyklem, a także czerpanie z niej przyjemności.
Klub na całym świecie wspomaga pomocą rzeczową i finansową chore dzieci, dając
im w ten sposób w miarę możliwości szansę na dłuższe i szczęśliwsze życie.
Podopiecznym Niebieskich Rycerzy jest niepełnosprawny Kuba, który w 2012 roku
został potrącony przez samochód, którego kierowca był nietrzeźwy. Klub poprzez
akcje charytatywne wspiera finansowo rehabilitację chłopca.
W weekend kilkadziesiąt osób zrzeszonych w klubie przyjechało na teren powiatu chełmskiego w ramach VI edycji imprezy pod nazwą „Dziki Wschód Party”. W trakcie zlotu policjanci, jak też funkcjonariusze innych formacji mundurowych zorganizowali aukcję, podczas której licytowane były przeróżne przedmioty. Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone zostaną w całości na ten szczytny cel.
komisarz Ewa Czyż

KMP CHEŁM
https://chelm.policja.gov.pl/lch/informacje/aktualnosci/115437,Klub-motocyklowy-strozow-prawa-wspiera-leczenie-Kuby.html

 


Pobierz plik

http://csp.edu.pl " Wzór godny naśladowania"

 

Troska o bezpieczeństwo i ratowanie ludzkiego życia to bez wątpienia jeden z priorytetów każdego policjanta. Taką postawą wykazał się również funkcjonariusz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, sierż. szt. Artur Szlawski, który w czasie wolnym od służby bez wahania przyłączył się do akcji ratowniczej podczas tragicznego zdarzenia drogowego w miejscowości Mierzęcice.

16 kwietnia br., ok. godz. 7.00, Asystent Wydziału Dowodzenia Centrum Szkolenia Policji w Legionowie sierż. szt. Artur Szlawski w czasie wolnym od służby jechał trasą S1. W miejscowości Mierzęcice zauważył, że doszło tam do tragicznego zdarzenia drogowego, w związku z czym natychmiast zatrzymał pojazd w bezpiecznym miejscu i przyłączył się do akcji ratowniczej. Na miejscu okazało się, że w wypadku, w którym uczestniczyły dwa pojazdy ciężarowe oraz trzy samochody osobowe, dwie osoby poniosły śmierć. Poza ofiarami śmiertelnymi, w zdarzeniu ucierpiało jeszcze sześć osób, z których trzy zostały ciężko ranne.
Funkcjonariusz CSP, wraz ze strażakami z Zespołu Ochotniczej Straży Pożarnej, niezwłocznie powiadomił służby ratownicze, a następnie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Po przybyciu wykwalifikowanych służb medycznych sierż. szt. Artur Szlawski podjął czynności polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa miejsca zdarzenia, które miały na celu utrzymanie drożności przejazdu dla służb ratowniczych.  
Zdecydowana postawa sierż. szt. Artura Szlawskiego zasługuje na szacunek i uznanie. Jest to również kolejny dowód na to, że prawdziwy policjant pełni służbę przez całą dobę, a ludzkie zdrowie i życie to dla niego najwyższe wartości, o które należy dbać w każdych okolicznościach.

 

Źródło: KPP w Będzinie


Pobierz plik

Radio Gdańsk z dnia 07 lipca 2019 - Niebiescy Rycerze przybywają na pomoc Kubie. Jednym z nich jest naczelnik sopockiej drogówki.

  Radio Gdańsk z dnia 07 lipca 2019 - Niebiescy Rycerze przybywają na pomoc Kubie. Jednym z nich jest naczelnik sopockiej drogówki.

Na pomoc poszkodowanemu w wypadku Kubie przybywają Blue Knights, czyli Niebiescy Rycerze. To prawdziwi stróże prawa na motocyklach. Ich stowarzyszenie działa w Polsce od lat 90. Należy do nich Dariusz Bzymek, naczelnik drogówki z sopockiej komendy, który tłumaczy, w jaki sposób niosą wsparcie

Kubę w 2012 roku potrącił nietrzeźwy kierowca. Chłopiec miał wtedy 9 lat. Przez 5 miesięcy był w śpiączce, a jego stan określano jako ciężki. W wyniku wypadku doszło do niedotlenienia mózgu. W pomoc Kubie i jego rodzinie zaangażowali się członkowie Blue Knight Poland I. Wspierają oni nie tylko finansowo rehabilitację Kuby, ale także jego rozwój emocjonalny. Kuba wielokrotnie był gościem ich zlotów motocyklowych, jeździł motocyklem i zakładał policyjny mundur.

Z MOTOCYKLISTAMI DO PAPIEŻA

- Został potrącony przed samym domem, na przejściu dla pieszych. Jego stan był bardzo ciężki. Teraz, dzięki rehabilitacji, w którą wkład ma nasz klub, jego stan się poprawia, nawet ostatnio jeździł na trzykołowym rowerze. Jest synem jednego ze stróży prawa. Jego ojciec pracuje w straży granicznej. Rokrocznie w czasie zlotu, który odbywa się pod koniec czerwca w rejonie Chełma Lubelskiego, zbierane są pieniądze. Sprzedawane są różnego rodzaju gadżety, który udaje nam się pozyskać od instytucji i firm. Pieniądze zebrane w czasie licytacji, przekazywane są na pomoc Kubie. W tym roku udało się nam uzbierać rekordową kwotę pond 8 tys. zł – mówi Dariusz Bzymek.
Dzięki pieniądzom ze zbiórek Kuba zaopatrzył się m.in. w specjalistyczny wózek. Mógł dzięki niemu wjechać do samolotu i polecieć na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

MOGĄ NOSIĆ BROŃ I ARESZTOWAĆ

Klub motocyklowy Blue Knights narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1974 roku. Aktualnie zrzesza ponad 20 tysięcy członków z 29 krajów. Dla klubu szczególnie ważne jest bezpieczeństwo na drodze, wzajemna pomoc, promowanie bezpiecznej jazdy i czerpanie radości z poruszania się motocyklem. Niebiescy rycerze na całym świecie wspomagają pomocą rzeczową i finansową dzieci.

- Blue Knights przywędrował o Polski w latach 90. XX w. Formalna data zawiązania klubu to rok 1997. Niedawno obchodziliśmy 20-lecie istnienia oddziału Blue Knights Poland I. Klub zrzesza funkcjonariuszy mogących nosić broń i aresztować ludzi. Są to stróże prawa w szerokim tego słowa znaczeniu, czyli: policjanci, strażnicy graniczni, służba więzienna, żandarmeria wojskowa. Obecnie w Polsce jest 11 oddziałów klubu, zrzeszających ok. 300 osób. Na całym świecie istnieje ok 635 oddziałów - mówi Dariusz Bzymek.

RIDE WITH PRIDE - JEDŹ DUMNIE

Niebieskich Rycerzy można rozpoznać dzięki charakterystycznym jasnobłękitnym kamizelkom, które zakładają przed jazdą. Na plecach noszą znak rycerza na koniu, który zamiast tylnych nóg ma motocyklowe koła. Zapewniają, że na drodze, i poza nią, zawsze można liczyć na ich pomoc. Spotykają się kilka razy w roku. Ich dewizą jest "Ride with Pride - Jedź Dumnie". W życiu i codziennej służbie kierują się też mottem "Służ Dumnie i Żyj Dumnie".

 

Kubie można pomóc, wpłacając pieniądze na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 19190 Łukasiewicz Jakub - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekazując 1 proc. podatku w formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904
W rubryce "Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1 proc." podaj: 19190 Łukasiewicz Jakub

 

Piotr Puchalski
Napisz do autora: p.puchalski@radiogdansk.pl


Pobierz plik

motowolski.pl
olekmotocykle.pl
redblack.media
Motocykl - Blue Knights Poland I

śląskie fibroscan  biopsja wątroby, fibroscan  marskość wątroby, fibroscan