Members BK

Księga Gości

Ku przesrodze

Polecane Linki

Insygnia BK

Odwiedziło nas już:
  • w tym miesiącu: 2099
  • ogółem: 625662

Błękitni Rycerze dla Kuby i Alicji - Nowy Tydzień z dn. 19 czerwiec 2019

(15 czerwca) Motocykliści z całej Polski przyjechali do Zajazdu „Trzy Dęby” w Janowie koło Chełma, aby pomóc Kubie i Alicji Łukasiewicz. Dzięki urządzonej aukcji uzbierali dla nich ponad 8 tys. zł.

Kuba, gdy miał 9 lat, został potrącony przez samochód. Po wypadku kilka miesięcy przeleżał w śpiączce. Chłopiec doznał urazu czaszkowo-mózgowego. Doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu. Później na świat przyszła jego siostrzyczka Alicja, która urodziła się z nieuleczalną chorobą genetyczną. Ich rehabilitacja i leczenie jest bardzo kosztowne. Dlatego Blue Knights Poland wziął ich pod swoje skrzydła i postanowił pomóc. Grupa jest międzynarodowym klubem motocyklowym stróżów prawa. W swoich szeregach zrzesza: policjantów, funkcjonariuszy służby więziennej i straży granicznej, sędziów oraz prokuratorów. Zapaleńcy co roku zjeżdżają do „Trzech Dębów” na Dziki Wschód Party. W tym roku motocykliści wylicytowali dla Kuby i Alicji przedmioty za ponad 8 tys. zł.(sr)

Kubie i Alicji można pomóc:

Wpłacając na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 19190 Łukasiewicz Jakub i Alicja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekazując 1% podatku
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj: 19190 Łukasiewicz Jakub

 


Policja Pomorska - "Sopocki policjant razem z innymi członkami klubu motocyklowego Niebiescy Rycerze wspiera niepełnosprawnego Kubę"

Data publikacji 28.06.2019

"Sopocki policjant razem z innymi członkami klubu motocyklowego Niebiescy Rycerze wspiera niepełnosprawnego Kubę"

Niebiescy Rycerze - Blue Knights® - to klub motocyklowy, który zrzesza stróżów prawa na całym świecie. Blue Knights Poland I to jeden z polskich oddziałów klubu do którego należy naczelnik drogówki z sopockiej komendy asp. szt. Dariusz Bzymek oraz policjanci i przedstawiciele innych służb mundurowych w Polsce. Wszyscy oni wspólnie z rodzinami i przyjaciółmi od 2014 roku pomagają niepełnosprawnemu Kubie.

Blue Knights® narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1974 roku. Aktualnie klub zrzesza ponad 20 tysięcy członków z 29 krajów. Dla klubu szczególnie ważne jest bezpieczeństwo na drodze, wzajemna pomoc, promowanie bezpiecznej jazdy czy czerpanie radości z jazdy motocyklem. Klub na całym świecie wspomaga pomocą rzeczową i finansową dzieci, dając im w ten sposób w miarę możliwości szanse na dłuższe i szczęśliwe życie. W Polsce członkowie klubu mieszkają i służą w różnych częściach kraju. Niebieskim Rycerzem jest Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie asp. szt. Dariusz Bzymek. To on wspólnie z niebieskimi rycerzami z Gdańska, Gdyni i innych części Polski zrzeszonych w oddziale Blue Knight Poland I od 2014 roku pomagają niepełnosprawnemu Kubie.

Kubę w 2012 roku potrącił nietrzeźwy kierowca. Miał wtedy 9 lat. Przez 5 miesięcy był w śpiączce, a jego stan określano jako ciężki. W wyniku zdarzenia doszło też do ciężkiego niedotlenienia mózgu. W pomoc Kubie i jego rodzinie zaangażowali się członkowie Blue Knight Poland I. Wspierają oni nie tylko finansowo rehabilitację Kuby, ale także jego rozwój emocjonalny. Kuba wielokrotnie był gościem ich zlotów motocyklowych, jeździł motocyklem i zakładał policyjny mundur.

W czerwcu 2019 roku w Janowie koło Chełma członkowie Blue Knights Poland I zorganizowali po raz kolejny (V edycja) imprezę ,,Dziki Wschód Party", na której gościli kolegów z Doctor Riders, Blue Knights Poland II, III i V, Blue Knights Germany 34, Wojskowego Klubu Motocyklowego oraz Motocyklowego Klubu Służb Mundurowych. Stałym punktem imprezy była zbiórka pieniędzy na leczenie Kuby. Dzięki wsparciu wielu darczyńców, którzy przekazali fanty na licytację, zgromadzono rekordową kwotę pieniędzy. Członkowie Blue Knights Poland I przekazali je osobiście Kubie i jego rodzinie w trakcie trwania imprezy.

Niebiescy rycerze spotykają się kilka razy w roku. Ich dewizą jest "Ride With Pride" - Jedź Dumnie. W życiu i codziennej służbie kierują się też mottem „Służ Dumnie i Żyj Dumnie"

 

 


Pobierz plik

Niebiescy Rycerze w Bielsku-Białej

W ubiegły weekend Niebiescy Rycerze, czyli policjanci na motocyklach gościli w Bielsku-Białej. Spotkanie odbyło się na zakończenie sezonu motocyklowego. Niektórzy klubowicze przyjechali kilkaset kilometrów, żeby się spotkać, podsumować rok i zaplanować kolejny sezon. Przy okazji zwiedzili na motocyklach najciekawsze miejsca Beskidu Śląskiego.

Blue Knights Poland I to motocyklowy klub stróżów prawa. Jest częścią Blue Knights® International LE MC, który w 29 krajach świata zrzesza ponad 20 tysięcy członków. Niebieska „Jedynka” liczy 40 członków. Klub w ubiegłym roku obchodził jubileusz 20-lecia swojego powstania. Niebiescy Rycerze to przede wszystkim policjanci, ale są wśród nich także strażnicy graniczni, strażnicy więzienni, żandarmi i żołnierze. Niektórzy klubowicze są już w stanie spoczynku. Blue Knights Poland I spotykają się kilka razy w ciągu roku. Nie jest to łatwe, bo mieszkają i służą w różnych częściach kraju, a pasje do motocyklowych podróży łączą ze służbą i życiem rodzinnym. Dwóch niebieskich rycerzy służy w garnizonie bielskim. To asp. szt. Roman Szybiak - Kierownik Posterunku Policji w Kozach i asp. szt. Rafał Gruszka - oficer dyżurny jasienickiego komisariatu. Po służbie zamieniają mundury na niebieskie kamizelki – atrybut każdego szanującego się klubu motocyklowego.

Jednym z głównych celi klubu jest promowanie turystyki motocyklowej i bezpiecznej jazdy jednośladem. „Ride With Pride” głosi motto wyhaftowane na klubowych kamizelkach, czyli „Jedź Dumnie”. Kluby motocyklowe dzielą się co do zasady na te tzw. jednoprocentowe, których członkowie deklarują życie wbrew obowiązującym normom prawnym i społecznym oraz LE MC – czyli legalne kluby motocyklowe.

„LE MC Blue Knights pokazują swoim przykładem, na drodze i poza nią, że motocykliści w zdecydowanej większości to szanujący prawo drogowe kierowcy. Zależy nam na bezpieczeństwie w ruchu drogowym, na budowaniu pozytywnego wizerunku motocyklisty i policjanta w ogóle” mówi szef „Jedynki” asp. szt. Wojciech Lewandowski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Klub opiekuje się także niepełnosprawnym chłopcem, Kubą Łukasiewiczem z Łukowa, który w 2012 roku został potrącony przez nietrzeźwego kierowcę.

http://www.bielsko.slaska.policja.gov.pl/ka2/informacje/wiadomosci/239029,Policjanci-blekitni-rycerze-na-motocyklach-wspieraja-niepelnosprawnego-Kube.html?search=21432958


Pobierz plik

Zlot Otwarcia Sezonu DoctoRRiders Sopot 2018, Pomorski Magazyn Lekarski 284/10/2018

Na stronach 4-6 znajduje się relacja z Otwarcia Sezonu DoctoRRiders z naszym udziałem. (kliknij)

"... Podczas kolacji gościliśmy także naszych przyjaciół z Policyjnego Klubu Motocyklowego Blue Knights Poland 1. Nasi koledzy przeprowadzili licytację obrazu podarowanego im przez autora, Pana Gabriela Oleszka z Sopotu, emerytowanego Kapitana Żeglugi Wielkiej, znanego malarza marynisty. Całkowity dochód z licytacji został przekazany na dalszą rehabilitację Kuby Łukasiewicza, 13-letniego chłopca, ofiary wypadku drogowego, którym Klub Blue Knights Poland 1 opiekuje się od pięciu lat ..."

Filmowa relacja jest tutaj! (kliknij)


Pobierz plik

Policjanci - błękitni rycerze na motocyklach - wspierają niepełnosprawnego Kubę

Niebiescy Rycerze - Blue Knights International LE MC - to klub motocyklowy, który zrzesza stróżów prawa na całym świecie. W Polsce liczy sobie kilkuset członków w 10 oddziałach. Blue Knights Poland I to chapter, do którego należą policjanci i przedstawiciele innych służb mundurowych z całej Polski. To właśnie oni oraz ich rodziny i przyjaciele zaangażowali się w finansowe wsparcie niepełnosprawnego Kuby Łukasiewicza z Łukowa.

Kuba w 2012 roku został potrącony przez nietrzeźwego kierowcę. Miał wtedy 9 lat. Po wypadku przez 5 miesięcy leżał w śpiączce, a jego stan lekarze prowadzący leczenie chłopca określali jako ciężki. Chłopiec doznał urazu czaszkowo-mózgowego, w konsekwencji czego doszło też do ciężkiego niedotlenienia mózgu. Droga rodziców chłopca w walce o jego powrót do zdrowia szczęśliwie skrzyżowała się z jedną z szos, którą przemierzali niebiescy rycerze. Członkowie klubu, to stróże prawa: w większości policjanci, ale także strażnicy graniczni, funkcjonariusze służby więziennej, sędziowie i prokuratorzy. Oni, wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi, zaangażowali się w pomoc chłopcu. Pomagają w finansowaniu jego leczenia i rehabilitacji, wspierając w trudnych chwilach jego rodzinę. Od lat rehabilitacja Kuby prowadzona jest w sposób aktywny i wielorodny. To nie tylko zabiegi medyczne. Niebiescy rycerze dbają również o jego rozwój emocjonalny i intelektualny. Kuba i jego rodzice są częstym gośćmi zlotów motocyklowych. Chłopak już niejednokrotnie jeździł motocyklem i zasiadał na miejscu kierującego jednośladem, czy ubierał policyjny mundur. Członkowie klubu podejmują różnego rodzaju inicjatywy w celu pomocy rodzinie Kuby.

W czerwcu 2018 roku, w Janowie koło Chełma, odbyła się IV edycja imprezy ,,Dziki Wschód Party”, na której mundurowi z Blue Knights Poland I, gościli kolegów z Riders of IPA Poland, Doctor Riders, Blue Knights Poland II, Blue Knights Poland X oraz Wojskowego Klubu Motocyklowego. Podczas spotkania zorganizowano zbiórkę pieniędzy na leczenie Kuby. Zgromadzona kwota, którą przekazano rodzicom nastolatka, pozwoliła na zakup nowego, lżejszego wózka inwalidzkiego. Kuba, już na nowym wózku, wybrał się razem ze swoim ojcem na pielgrzymkę do Watykanu, gdzie spotkał się z papieżem Franciszkiem.

Niebiescy rycerze spotykają się kilka razy w roku. Członkowie klubu mieszkają i służą w różnych częściach Polski. Na zlot jadą nieraz po kilkaset kilometrów, aby spotkać się ze sobą i wspólnie usiąść przy ognisku. Takie zloty, to z jednej strony promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym przy okazji akcji prowadzonych przez komendy, gdzie goszczą, a z drugiej strony okazja do wymiany doświadczeń i zacieśniania przyjaźni. Podczas motocyklowych parad mundurowi odwiedzają miejsca pamięci ważne dla historii naszego kraju. Raz w roku odbywa się też międzynarodowa impreza, którą organizuje któryś z chapterów Blue Knights na terenie Europy.

Blue Knights® International LE MC jest międzynarodowym motocyklowym klubem stróżów prawa. Powstał wiosną 1974 roku w USA. Pierwsze spotkanie przyszłych założycieli polskiego oddziału Blue Knights miało miejsce w latach 1995-1996. Obecnie klub zrzesza ponad 20 tysięcy członków z 29 krajów. Dwóch niebieskich rycerzy mamy w szeregach bielskiego garnizonu. To asp. szt. Roman Szybiak - Kierownik Posterunku Policji w Kozach i asp. szt. Rafał Gruszka - oficer dyżurny jasienickiego komisariatu. Klub zrzesza mundurowych, dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo i przestrzeganie prawa na drodze. Dewiza klubu, to "Ride With Pride" - Jedź Dumnie. Służ Dumnie i Żyj Dumnie. Motto, którym policjanci kierują się nie tylko jeżdżąc swoimi motocyklami, ale także w codziennej służbie i życiu osobistym.

 


Pobierz plik

Zlot BK
motowolski.pl
olekmotocykle.pl
redblack.media
Motocykl - Blue Knights Poland I

śląskie fibroscan  biopsja wątroby, fibroscan  marskość wątroby, fibroscan