Members BK

Księga Gości

Ku przesrodze

Polecane Linki

Insygnia BK

Odwiedziło nas już:
  • w tym miesiącu: 3217
  • ogółem: 493612

Tygodnik Bydgoski, 16 maj 2018

Zamieszkał z opiekunem, Łatek na emeryturze.

Jeden z bydgoskich psów policyjnych Łatek po 11 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę, którą spędzi wraz z rodziną swojego przewodnika aspiranta sztabowego Krzysztofa Furmaniuka. Łatek to pies wyszkolony do wyszukiwania narkotyków.

Aspirat sztabowy Krzysztof Furmaniuk pracuje w policji od 19 lat, a od 15 jako przewodnik psa służbowego.  Łatek jest trzecim psem, z którym pełnił służbę.

Foksterier z Bydgoszczy jest wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Podczas swojej służby wielokrotnie wykrywał narkotyki takie jak amfetamina, kokaina czy marihuana. Pomagał w ten sposób mundurowym z różnych jednostek policji w całym województwie, ale również funkcjonariuszom Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej i innych formacji.

Łatek jest również znany bydgoskim dzieciom, gdyż wielokrotnie brał udział w działaniach profilaktycznych i pokazach w szkołach i przedszkolach. Zawsze, gdy się pojawiał wzbudzał duże zainteresowanie i natychmiast wywoływał uśmiech na twarzach dzieci. Taki też jest teraz w swoim nowym domu. Jak mówi Krzysztof Furmaniuk, mały foksterier jest gospodarzem ich domu, dba o wszystkich i wszędzie jest go pełno. W tym wszystkim towarzyszy mu suczka tej samej rasy.

Jak podkreśla funkcjonariusz,  Łatek to prawdziwy przyjaciel i przez wspólną służbie ogromnie się zżyli dlatego po latach ciężkiej pracy zasłużył na spokojną starość w kochającej rodzinie. Pies (ALT 14407 - to jego kryptonim służbowy) zamieszkał w domu swojego opiekuna z początkiem maja 2018 roku.

http://tygodnikbydgoski.pl/policja/latek-na-emeryturze-zamieszkal-z-opiekunem-zdjecia

 


Pobierz plik

Rozpoczęcie sezonu 2016

http://www.gryfow.pl/motorowy-klub-strozow-prawa-w-gryfowie-slaskim,a2330.html

  W dniach 13-15 maja 2016r. przebywała w Gryfowie Śląskim grupa członków klubu motocyklowego Blue Knights czyli Niebieskich Rycerzy. Są w nim zrzeszeni członkowie stróżów prawa z całej Polski. Motocykliści mieli swoją bazę w Hotelu „Stacja nad Kwisą”, skąd wyruszali na zwiedzanie okolic. W dniu 14 maja 2016r. ok. godz. 10:00 na gryfowskim Rynku grupa została przywitana przez Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski – Pana Olgierda Poniźnika. Przyjęto nowych członków klubu, zrobiono pamiątkowe fotografie i motocykliści ruszyli dalej.


Pobierz plik

Nowy Tydzień w Świdniku, 15-21 czerwca 2015, Nr 24
"Motocyklowa elita pamięta o wuesce"

Pobierz plik

Policjanci na motorach w marinie
miastokolobrzeg.pl Wydawnictwo AMBERPRES, sobota, 30-05-2015

Pobierz plik

Motocyklowy zjazd. Błękitni rycerze opanowali Dziwnów
Polskie Radio Szczecin SA, 2015-05-29

Pobierz plik

www.advpoland.pl
motowolski.pl
olekmotocykle.pl
Motocykl - Blue Knights Poland I

śląskie fibroscan  biopsja wątroby, fibroscan  marskość wątroby, fibroscan