Members BK

Księga Gości

Ku przesrodze

Polecane Linki

Insygnia BK

Odwiedziło nas już:
  • w tym miesiącu: 1418
  • ogółem: 680108

       Blue Knights® jest międzynarodowym motocyklowym klubem stróżów prawa, który narodził się w Stanach Zjednoczonych.
   Wiosną 1974 r. kilku funkcjonariuszy organów ścigania z Bangor w stanie Maine , realizuje swoje marzenia o założeniu klubu. Powstaje klub dla ludzi pilnujących przestrzegania prawa na drogach, gdzie na olbrzymich połaciach Ameryki, na ginących w bezkresnej dali highwayach pełnią swoją służbę policjanci na motocyklach.
       "Our Fathers"- założycielami klubu byli: Joel Rudom, Bill Robinson, Doug Miner, Ed Gallant, Mike Hall, Chuck Gesner, Wayne Labree Chuck Shuman. Nazwa „Blue Knights” (Błękitni Rycerze) była pomysłem jednego z policyjnych szefów Davida Colemana, natomiast znaczek zaprojektował cywil Jan Bryant.
     Wkrótce powstały oddziały Blue Knights w Massachusetts, w New Hampshire… Z czasem klub rozrósł się i podzielił na samodzielne oddziały najpierw w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W tym czasie powstał starannie opracowany statut (konstytucja) klubu, w którym są dokładnie opisane cele, zadania, warunki uczestnictwa i środki na utrzymanie organizacji.
       Informacja o klubie obiega Świat. Do „Błękitnych Rycerzy” dołączają ich koledzy z Australii, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Holandii, Luksemburga, Szwajcarii, Niemiec, Norwegii, Meksyku ... i z Polski. Aktualnie klub zrzesza na terenie 29. krajów w 635. oddziałach ponad 20,5 tys. członków. Poszczególne oddziały podlegają pod Konferencję Atlantycką i Konferencję Europejską.
      Samotność dokucza nawet najtwardszym sercom, szczególnie przemierzającym w pojedynkę na swoim motocyklu wielkie przestrzenie. Ogromna większość tych samotnych jeźdźców jest mocno zakorzeniona w otaczającej ich kulturze i cywilizacji. Któż lepiej rozumie koleżeństwo i przyjaźń od motocyklisty, którego długo otaczała dzika przyroda i który zmaga się z przeciwnościami natury i techniki. Członkowie klubu mówią, że nagrodą jest radość przebywania wśród innych ludzi przestrzegających praworządności, ale równocześnie kochających motocykle. Być wśród przyjaciół niezależnie od kraju ich zamieszkania i otrzymywać pozdrowienia od jeszcze niespotykanych ludzi. Nie ma obcych wśród Błękitnych Rycerzy, są tylko niespotkani przyjaciele.  "There are no strangers, only friends you haven't met."
       Klub na całym świecie wspomaga pomocą rzeczową i finansową dzieci, szczególnie chore na raka i choroby serca, dając im w ten sposób, w miarę możliwości szansę na dłuższe i szczęśliwe życie.
Law Enforcement Motorcycle Club, Inc. Blue Knights International do dnia lutego 2010 r. przekazał organizacjom charytatywnym  pomoc w ogólnej kwocie 13 037 303
$ (USD), będąc jednocześnie sponsorem Cystic Fibrosis Foundation, Make-a-Wish Foundation, Toys for Tots,  D.A.R.E., Concerns of  Police Survivors oraz Olimpiad Specjalnych.
Członkowie klubu starają się żyć godnie i uczciwie, tym samym szczycić się hasłem „RIDE WITH PRIDE” – JEDŹ Z DUMĄ.
Celem zrzeszenia jest:

  • Zapewnienie wzajemnej pomocy, przyjemności, rozrywki, edukacji oraz fizycznego, psychicznego i społecznego wsparcia na rzecz swoich członków i ogółu społeczeństwa.
  • Promowanie i rozwijanie sportu motocyklowego oraz bezpiecznej jazdy motocyklem, służba w interesie właścicieli i użytkowników motocykli. 
  • Promowanie przykładem bezpiecznej jazdy i czerpania radości z jazdy motocyklem
  • Promowanie ducha braterstwa między stróżami prawa a społeczeństwem.

        Członkami klubu mogą być funkcjonariusze (lub emeryci) Policji, Straży Granicznej, ABW, Służby Celnej, Służby Więziennej, Żandarmerii Wojskowej… czyli Ci, którzy noszą broń i kajdanki, mogą ich użyć dla ochrony i obrony innych ludzi. Naturalnie, muszą też być motocyklistami, co ich łączy silniejszymi więzami, dużo mocniejszymi niż noszone przy paskach kajdanki.

 

Blue Knights Poland I
      Pierwsze spotkania przyszłych założycieli polskiego oddziału Blue Knights miały miejsce w latach 1995 - 1996. Równolegle prowadzono oficjalne rozmowy z władzami Konferencji Europejskiej oraz władzami Blue Knights w USA o możliwości powstania pierwszego oddziału w Polsce. Dzięki Markowi Ołonkowskiemu w 1997 r. władze w Bangor wydają zgodę na rejestracje klubu pod nazwą „Blue Knights Polska I”. Od 1997 r. liczą się, więc oficjalne (sygnowane nazwą Polska I) Zloty Międzynarodowe. W połowie lipca 1997 r. odbył się pierwszy oficjalny Międzynarodowy Zlot w miejscowości Krzywaniec, kolejne odbyły się w Krzywańcu (1998), Brodach (1999), Łagowie (2000), gdzie oficjalnie zaprezentowano nowe logo i znaczek  projektu ówczesnego prezydenta klubu – Andrzeja Garbowskiego. Zmieniono też nazwę klubu z Blue Knights Polska I na angielskojęzyczną Blue Knights Poland I. W 2001 r. po raz piąty kluby Blue Knights spotkały się na Międzynarodowym Zlocie w Łagowie a w październiku tego roku na zlocie sprawozdawczo – wyborczym dokonano zmiany zarządu i przeniesiono siedzibę klubu z Jasienia do Kościerzyny. Kolejne Międzynarodowe Zloty odbyły się w Szarlotcie (2002), Sycowej Hucie (2003, 2005). Z końcem września  2005 r. w Smolarni k. Trzcianki odbył się zlot sprawozdawczo - wyborczy, na którym dokonano zmiany zarządu i przeniesiono siedzibę klubu z Kościerzyny do Raciborza.  Z okazji 10. rocznicy  powstania Blue Knights Poland I, w sierpniu 2007 r. w Mierzynie k. Międzychodu odbył się dziewiąty Międzynarodowy Zlot Blue Knights Poland I . W Woli Michowej (2007) i Niestumiu k. Ciechanowa (2009) odbyły się zloty sprawozdawczo - wyborcze, na których przedłużono kadencję zarządowi klubu na kolejne 2. lata. Od 2011 r. zloty sprawozdawczo-wyborcze przeniesiono na rozpoczęcie sezonu.
     
W międzyczasie członkowie klubu brali udział w indywidualnych wyjazdach turystycznych po drogach całej Europy oraz w krajowych i zagranicznych zlotach w ramach klubu Blue Knights International.

motowolski.pl
olekmotocykle.pl
redblack.media
Motocykl - Blue Knights Poland I

śląskie fibroscan  biopsja wątroby, fibroscan  marskość wątroby, fibroscan