Members BK

Księga Gości

Ku przesrodze

Polecane Linki

Insygnia BK

Odwiedziło nas już:
  • w tym miesiącu: 1475
  • ogółem: 681926

Uwaga, fałszywe tablice rejestracyjne!
Dodano: 2013-10-21 22:01:05
Na placach u handlarzy samochodów używanych stoją tysiące aut z tablicami, które tylko z daleka wyglądają na rejestracje. W rzeczywistości to tzw. wyklejanki
– wydrukowane na kawałku plastiku kopie oryginalnych tablic rejestracyjnych. Nie wolno ich używać!

Dlaczego jest ich tak dużo? Bo handlarze są pazerni. Kupując auto, np. w Niemczech, należy je zwykle wyrejestrować – Niemiec niechętnie odda nabywcy z innego kraju auto z tablicami. W takiej sytuacji wyjścia są dwa: spakować auto na lawetę lub wykupić tablice wyjazdowe. Jednak te ostatnie mają poważną wadę: dużo kosztują (równowartość kilkuset złotych), bo trzeba opłacić do nich krótkoterminową polisę OC, a w dodatku są ważne tak krótko, że w czasie ich obowiązywania nie uda się znaleźć nabywcy na auto, ani nawet załatwić formalności.

Handlarze przywożą auta na lawetach, ale żeby móc się tymi autami poruszać, montują podróbki tablic, które musieli zdać w zagranicznym urzędzie komunikacji. Można je łatwo rozpoznać: nie są wypukłe i tłoczone z metalu, ale wydrukowano je na plastiku. W razie kontroli podróż autem z pseudorejestracjami kosztuje zwykle 500 zł mandatu i 1 punkt karny, a jak policjant będzie miał zły humor, zatrzyma auto i wtedy trzeba będzie zapłacić za lawetę i postój auta na parkingu depozytowym.
źródło: http://www.auto-swiat.pl/1-uwaga-falszywe-tablice-rejestracyjne


Kolejne tragedie
Dodano: 2010-01-22 10:32:37
Do tragedii doszło około godziny 15.00. Kierujący motocyklem jadąc z kierunku ulicy Bukowskiej, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia 29-letni motocyklista poniósł śmierć na miejscu.
Kolejny wypadek wydarzył się trzy godziny później w Świętomierzu. 25-latek prowadzący Hondę CBR, jadąc w kierunku Boguszyna, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zderzył się z kierującą Daewoo Matiz. Motocykl z impetem wbił się w samochód osobowy, przecinając go prawie na pół.
W obu przypadkach trwa szczegółowe śledztwo, które pozwoli poznać okoliczności tych tragicznych zdarzeń. Postępowanie w sprawie odpowiednio prowadzone jest przez poznański Wydział Ruchu Drogowego oraz przez Komisariat Powiatowy Policji w Środzie Wlkp.
Takie i tym podobne zdarzenia są codziennym, czarnym żniwem zbieranym przez specjalistyczne ekipy policji drogowej. Funkcjonariusze często podkreślają, że tragedii można byłoby uniknąć, gdyby użytkownicy jednośladów, przede wszystkim motocykli zachowywali większy umiar w swych poczynaniach. Czasami zbytnia brawura, czasami chwila nieuwagi lub brak podstawowych umiejętności sprawia, że ginący na drogach pozostawiają w żałobie swoich najbliższych.
Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których motocykliści jadąc prawidłowo, stają się ofiarami opieszałych kierowców samochodów. Takie zdarzenia też mają miejsce, ale również i im można byłoby zapobiec. Dlatego wyruszając w drogę miejmy świadomość, że to czy dojedziemy do celu zależy od wzajemnego zrozumienia. W jeszcze większej mierze zależy od naszego skupienia i ostrożności za kierownicą.
http://www.wielkopolska.policja.gov.pl

Wypadki motocyklistów w Suścu i Tyszowcach.
Dodano: 2010-01-22 10:24:09
W Suścu 28-letni motocyklista z Zamościa z nieustalonych przyczyn uderzył w tył daewoo matiza, odbił się od niego i uderzył w latarnię.
- Kierowca hondy trafił do szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Tam pomimo podjętej akcji ratunkowej zmarł - informuje Anna Smarzak z lubelskiej policji.
Kolejny wypadek miał miejsce w Tyszowcach, również w powiecie tomaszowskim. 37-letni motocyklista uderzył w drzewo. Mężczyzna trafił do szpitala w Tomaszowie Lubelskim, a stamtąd przewieziono go do Lublina. Lekarze podejrzewają u niego uszkodzenie kręgosłupa.

http://www.dziennikwschodni.pl


Przeżył
Dodano: 2010-01-22 09:37:24
Przed południem, na ul. Królowej Jadwigi (na wysokości AWF-u) kierowca motocykla stracił panowanie nad pojazdem i wpadł pod samochód. Nie odniósł poważnych obrażeń, trafił do szpitala...
?ród?o: Gazeta Wyborcza Pozna?

Kierowcy patrzcie w lusterko !!!
Dodano: 2010-01-22 09:05:54
Wymuszanie pierwszeństwa, niezauważenie motocykla czy zignorowanie pojazdu pomimo jego obecności na drodze głównej. To najpoważniejsze przewinienia kierowców samochodów prowadzące najczęściej do wypadku, w którym motocyklista praktycznie nie ma szans. - W ostatnim czasie odnotowujemy coraz więcej wypadków, w których kierowca jednośladu jest poszkodowanym - mówi oficer dyżurny z Komendy Wojewódzkiej Policji. - Wcześniej to oni byli najczęściej sprawcami, z powodu nadmiernej prędkości. Jednak coraz częściej to prowadzący auta nie zwracają uwagi na zbliżający się motor - tłumaczy. Kierowcy aut często też próbują zdążyć z wyprzedzaniem przed nadjeżdżającym motocyklem i niedoceniają jego możliwości, co najczęściej źle się kończy tylko kierowcy tego drugiego.
Przypomnijmy, że w ubiegłą środę, 5 sierpnia na ul. Bałtyckiej samochód zderzył się z motocyklem. Kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu. Również dzisiaj, 10 sierpnia doszło do kolizji z udziałem motocykla. Takich wypadków jest kilkanaście w tygodniu. Zazwyczaj zwykła kolizja dla motocyklisty kończy się ciężkim urazem bądź śmiercią. Policja przestrzega przed ignorowaniem jednośladów i mówi: kierowcy patrzcie w lusterko!
http://policyjni.gazeta.pl

[1] [2] [3] »
motowolski.pl
olekmotocykle.pl
redblack.media
Motocykl - Blue Knights Poland I

śląskie fibroscan  biopsja wątroby, fibroscan  marskość wątroby, fibroscan