Members BK

Księga Gości

Ku przesrodze

Polecane Linki

Insygnia BK

Odwiedziło nas już:
  • w tym miesiącu: 2101
  • ogółem: 625664

Policjanci z klubu motocyklowego wspierają leczenie Kuby

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w roku 2012. Kuba doznał urazu czaszkowo-mózgowego, w konsekwencji doszło też do ciężkiego niedotlenienia mózgu. Lekarze określali jego stan jako ciężki. Wiele osób zaangażowało się w pomoc dziecku.  Również dzięki zaangażowaniu i wsparciu mundurowych z Motocyklowego Klubu Blue Knighst Poland I, od lat rehabilitacja Kuby prowadzona jest w sposób niejednolity i urozmaicony. Oprócz zabiegów typowo medycznych, stróże prawa dbają również o to, aby dziś już nastolatek, uczestniczył w atrakcjach mających wpływ na jego rozwój emocjonalny i intelektualny. Kuba już nie raz jeździł motocyklem, zasiadał też na miejscu kierującego jednośladem.

W czerwcu 2018 roku, w Janowie koło Chełma, odbyła się IV edycja imprezy pn. ,,Dziki Wschód Party”, na której policjanci z Blue Knights Poland I, gościli kolegów z Riders of IPA Poland, Doctor Riders, Blue Knights Poland II oraz Blue Knights Poland X.

Podczas spotkania zorganizowano zbiórkę pieniędzy na leczenie Kuby. Zgromadzona przez funkcjonariuszy kwota, którą przekazali rodzicom nastolatka, pozwoliła na zakup nowego, lżejszego wózka inwalidzkiego. Już na nim Kuba razem z ojcem wybrali się na pielgrzymkę do Watykanu, gdzie spotkali się z papieżem Franciszkiem. Było to wielkie przeżycie dla obu Panów.

Blue Knigst® jest międzynarodowym motocyklowym klubem stróżów prawa. Powstał wiosną 1974 roku w USA. Pierwsze spotkanie przyszłych założycieli polskiego oddziału Blue Knighst miało miejsce w latach 1995-1996. Obecnie klub zrzesza ponad 20 tysięcy członków z 29 krajów. Należy do niego 8 wrocławskich policjantów. Klub zrzesza mundurowych, dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo i przestrzeganie prawa na drodze.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak


Pobierz plik

Chełm: Mundurowy klub motocyklowy wspiera leczenie Kuby / Data publikacji 18.06.2018

Już po raz czwarty na terenie powiatu chełmskiego odbył się zlot motocyklistów służb mundurowych zrzeszonych w klubie Blue Kinght Poland. Nie tylko policjanci, ale też funkcjonariusze innych formacji mundurowych zbierali pieniądze na leczenie 14-letniego Kuby. Licytowane były przeróżne przedmioty, a całość zebranej kwoty zostanie przeznaczona na ten szczytny cel.

Wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych klub motocyklowy Blue Kinght Poland zrzesza w swoich szeregach funkcjonariuszy służb mundurowych, w tym policjantów. Jego ideą jest promowanie bezpiecznej jazdy na motocyklach.

W miniony weekend kilkadziesiąt osób zrzeszonych w klubie przyjechało na teren powiatu chełmskiego w ramach IV edycji imprezy pod nazwą „Dziki Wschód”. Jej celem już po raz kolejny była zbiórka pieniędzy na rzecz chorego Kuby. Chłopiec kilka  lat temu został potrącony przez samochód, którego kierowca był nietrzeźwy. Policjanci, jak też funkcjonariusze innych formacji mundurowych zorganizowali aukcję podczas której były licytowane przeróżne przedmioty. Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone zostaną na ten szczytny cel.


Pobierz plik

Tygodnik Bydgoski, 16 maj 2018

Zamieszkał z opiekunem, Łatek na emeryturze.

Jeden z bydgoskich psów policyjnych Łatek po 11 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę, którą spędzi wraz z rodziną swojego przewodnika aspiranta sztabowego Krzysztofa Furmaniuka. Łatek to pies wyszkolony do wyszukiwania narkotyków.

Aspirat sztabowy Krzysztof Furmaniuk pracuje w policji od 19 lat, a od 15 jako przewodnik psa służbowego.  Łatek jest trzecim psem, z którym pełnił służbę.

Foksterier z Bydgoszczy jest wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Podczas swojej służby wielokrotnie wykrywał narkotyki takie jak amfetamina, kokaina czy marihuana. Pomagał w ten sposób mundurowym z różnych jednostek policji w całym województwie, ale również funkcjonariuszom Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej i innych formacji.

Łatek jest również znany bydgoskim dzieciom, gdyż wielokrotnie brał udział w działaniach profilaktycznych i pokazach w szkołach i przedszkolach. Zawsze, gdy się pojawiał wzbudzał duże zainteresowanie i natychmiast wywoływał uśmiech na twarzach dzieci. Taki też jest teraz w swoim nowym domu. Jak mówi Krzysztof Furmaniuk, mały foksterier jest gospodarzem ich domu, dba o wszystkich i wszędzie jest go pełno. W tym wszystkim towarzyszy mu suczka tej samej rasy.

Jak podkreśla funkcjonariusz,  Łatek to prawdziwy przyjaciel i przez wspólną służbie ogromnie się zżyli dlatego po latach ciężkiej pracy zasłużył na spokojną starość w kochającej rodzinie. Pies (ALT 14407 - to jego kryptonim służbowy) zamieszkał w domu swojego opiekuna z początkiem maja 2018 roku.

http://tygodnikbydgoski.pl/policja/latek-na-emeryturze-zamieszkal-z-opiekunem-zdjecia

 


Pobierz plik

Rozpoczęcie sezonu 2016

http://www.gryfow.pl/motorowy-klub-strozow-prawa-w-gryfowie-slaskim,a2330.html

  W dniach 13-15 maja 2016r. przebywała w Gryfowie Śląskim grupa członków klubu motocyklowego Blue Knights czyli Niebieskich Rycerzy. Są w nim zrzeszeni członkowie stróżów prawa z całej Polski. Motocykliści mieli swoją bazę w Hotelu „Stacja nad Kwisą”, skąd wyruszali na zwiedzanie okolic. W dniu 14 maja 2016r. ok. godz. 10:00 na gryfowskim Rynku grupa została przywitana przez Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski – Pana Olgierda Poniźnika. Przyjęto nowych członków klubu, zrobiono pamiątkowe fotografie i motocykliści ruszyli dalej.


Pobierz plik

Policjanci na motorach w marinie
miastokolobrzeg.pl Wydawnictwo AMBERPRES, sobota, 30-05-2015

Pobierz plik

Zlot BK
motowolski.pl
olekmotocykle.pl
redblack.media
Motocykl - Blue Knights Poland I

śląskie fibroscan  biopsja wątroby, fibroscan  marskość wątroby, fibroscan