Members BK

Księga Gości

Ku przesrodze

Polecane Linki

Insygnia BK

Odwiedziło nas już:
  • w tym miesiącu: 1323
  • ogółem: 602204

Chełm: Mundurowy klub motocyklowy wspiera leczenie Kuby / Data publikacji 18.06.2018

Już po raz czwarty na terenie powiatu chełmskiego odbył się zlot motocyklistów służb mundurowych zrzeszonych w klubie Blue Kinght Poland. Nie tylko policjanci, ale też funkcjonariusze innych formacji mundurowych zbierali pieniądze na leczenie 14-letniego Kuby. Licytowane były przeróżne przedmioty, a całość zebranej kwoty zostanie przeznaczona na ten szczytny cel.

Wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych klub motocyklowy Blue Kinght Poland zrzesza w swoich szeregach funkcjonariuszy służb mundurowych, w tym policjantów. Jego ideą jest promowanie bezpiecznej jazdy na motocyklach.

W miniony weekend kilkadziesiąt osób zrzeszonych w klubie przyjechało na teren powiatu chełmskiego w ramach IV edycji imprezy pod nazwą „Dziki Wschód”. Jej celem już po raz kolejny była zbiórka pieniędzy na rzecz chorego Kuby. Chłopiec kilka  lat temu został potrącony przez samochód, którego kierowca był nietrzeźwy. Policjanci, jak też funkcjonariusze innych formacji mundurowych zorganizowali aukcję podczas której były licytowane przeróżne przedmioty. Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone zostaną na ten szczytny cel.


Pobierz plik

Tygodnik Bydgoski, 16 maj 2018

Zamieszkał z opiekunem, Łatek na emeryturze.

Jeden z bydgoskich psów policyjnych Łatek po 11 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę, którą spędzi wraz z rodziną swojego przewodnika aspiranta sztabowego Krzysztofa Furmaniuka. Łatek to pies wyszkolony do wyszukiwania narkotyków.

Aspirat sztabowy Krzysztof Furmaniuk pracuje w policji od 19 lat, a od 15 jako przewodnik psa służbowego.  Łatek jest trzecim psem, z którym pełnił służbę.

Foksterier z Bydgoszczy jest wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Podczas swojej służby wielokrotnie wykrywał narkotyki takie jak amfetamina, kokaina czy marihuana. Pomagał w ten sposób mundurowym z różnych jednostek policji w całym województwie, ale również funkcjonariuszom Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej i innych formacji.

Łatek jest również znany bydgoskim dzieciom, gdyż wielokrotnie brał udział w działaniach profilaktycznych i pokazach w szkołach i przedszkolach. Zawsze, gdy się pojawiał wzbudzał duże zainteresowanie i natychmiast wywoływał uśmiech na twarzach dzieci. Taki też jest teraz w swoim nowym domu. Jak mówi Krzysztof Furmaniuk, mały foksterier jest gospodarzem ich domu, dba o wszystkich i wszędzie jest go pełno. W tym wszystkim towarzyszy mu suczka tej samej rasy.

Jak podkreśla funkcjonariusz,  Łatek to prawdziwy przyjaciel i przez wspólną służbie ogromnie się zżyli dlatego po latach ciężkiej pracy zasłużył na spokojną starość w kochającej rodzinie. Pies (ALT 14407 - to jego kryptonim służbowy) zamieszkał w domu swojego opiekuna z początkiem maja 2018 roku.

http://tygodnikbydgoski.pl/policja/latek-na-emeryturze-zamieszkal-z-opiekunem-zdjecia

 


Pobierz plik

Rozpoczęcie sezonu 2016

http://www.gryfow.pl/motorowy-klub-strozow-prawa-w-gryfowie-slaskim,a2330.html

  W dniach 13-15 maja 2016r. przebywała w Gryfowie Śląskim grupa członków klubu motocyklowego Blue Knights czyli Niebieskich Rycerzy. Są w nim zrzeszeni członkowie stróżów prawa z całej Polski. Motocykliści mieli swoją bazę w Hotelu „Stacja nad Kwisą”, skąd wyruszali na zwiedzanie okolic. W dniu 14 maja 2016r. ok. godz. 10:00 na gryfowskim Rynku grupa została przywitana przez Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski – Pana Olgierda Poniźnika. Przyjęto nowych członków klubu, zrobiono pamiątkowe fotografie i motocykliści ruszyli dalej.


Pobierz plik

Policjanci na motorach w marinie
miastokolobrzeg.pl Wydawnictwo AMBERPRES, sobota, 30-05-2015

Pobierz plik

Nowy Tydzień w Świdniku, 15-21 czerwca 2015, Nr 24
"Motocyklowa elita pamięta o wuesce"

Pobierz plik

motowolski.pl
olekmotocykle.pl
redblack.media
Motocykl - Blue Knights Poland I

śląskie fibroscan  biopsja wątroby, fibroscan  marskość wątroby, fibroscan